PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W JELCZU-LASKOWICACH IM. B. PRUSA

Europejski Tydzień Sportu
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH 2014

W ramach tegorocznej edycji "Europejskiego Tygodnia Sportu dla wszystkich"  22 maja 2014r. w budynku przy ul. Hirszfelda odbył się między-klasowy  konkurs w przeciąganiu liny. Uczniowie klasy IV w składzie- 4 chłopców i 4 dziewczyny, klasa V- 3 chłopców i 4 dziewczyny, a klasy VI po 3 chłopców i 3 dziewczyny. Po przedstawieniu zasad konkurencji i wylosowaniu przez kapitanów klasy numeru drużyny, przedstawiono kolejność spotkań- każdy grał z każdym. Zwyciężyła klasa VIB pokonując wszystkich 3 przeciwników, miejsce II zajęła klasa VB, III miejsce klasa VIC i IV miejsce najmłodsi uczestnicy - kl. IVB.
Emocji było co nie miara i nikt nie chciał oddać liny

Kolejną konkurencją był dla odmian sport indywidualny tj. "bieg australijski". Polegał on na ciągłym biegu wokół boiska do piłki siatkowej (54 m) tak, aby po każdym okrążeniu nie być ostatnim (ostatni zawodnik odpada z dalszego biegu). W kategorii dziewcząt wystartowało 13 zawodniczek klas IV-VI. Wygrała Oliwia Szczepaniec klasa VIB, II miejsce Natalia Gołąb VB i III miejsce Natalia Wieczorek VB. W kategorii chłopców wystartowało 15 zawodników (14 okrążeni 54 m boiska) i zwycięzcą okazał się Filip Worach VIB, II miejsce Kacper Sykulski VIB i III m. Maciej Lehr VIC.

Wszyscy uczestnicy imprezy (ok. 60 uczestników kl. IV-VI)  otrzymali upominki w postaci słodyczy i dobrej AKTYWNEJ zabawy :)

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !!!
sędzia- Agnieszka Bajsarwicz

Podczas ETS w szkole przy ul. B.Prusa uczniowie brali udział w grach zespołowych w których mogli wykazać się umiejętnościami z róznych dziedzin sportu. Na początku do rywalizacji przystąpiły klasy IV. Rozegrali oni turniej klasowy w "dwa ognie". Po nich uczniowie klasy V rozegrali klasowe rozgrywki w koszykówkę. Następna odsłona zmagań sportowych przyniosła największe emocje. Naprzeciw siebie w grze "dwa ognie stanęła klasa V oraz VI. Lepsi w tej rywalizacji okazali się starsi koledzy i koleżanki ze szkoły. Na koniec klasa VI zagrała mecz w siatkówkę pomiędzy dziewczynami i chłopcami, gdzie nieznacznie wygrali chłopcy. Natomiast dziewczyny okazały się lepsze od swoich kolegów w "ringo". Ten dzień był pełen zabaw, gier oraz pozytywnych emocji i rywalizacji. Każdy uczestnik turnieju mógł liczyć na słodki upominek.