PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W JELCZU-LASKOWICACH IM. B. PRUSA

mini nożna dziewcząt
Klątwa czwartego miejsca trwa…

22 kwietnia 2016 na „orliku” przy szkole PSP nr 2 odbyły się gminne zawody w piłce nożnej dziewcząt. Przybyło 5 szkół, a rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”, łącznie 10 spotkań. Nasza drużyna grała 1,3,5 i 8 mecz w kolejności. Pierwszy mecz z gospodarzem PSP nr 2 zakończył się naszym zwycięstwem 0:1, które zapewniłyśmy sobie już w pierwszych minutach meczu. Każda ze stron miała liczne okazje na podwyższenie wyniku, a nasze piłkarki nawet okazję z rzutu karnego. Drugie spotkanie z SP Miłoszyce trochę pechowo zakończył się przegraną 0:1, a bramka wpadła na około 3 minuty do końca meczu i wyniku już się nie udało zmienić. Do trzeciego spotkania z Wójcicami (jak się ostatecznie okazało zwycięzcami zawodów) dziewczyny podeszły zmobilizowane, ale niestety, mecz ten okazał się  również przegrany 0:1.  Po naszym błędzie w dobrze funkcjonującej, we wszystkich spotkaniach, obronie- padł gol samobójczy L co  „podcięło nam skrzydła” i wyniku nie udało już się odmienić. Czwarty mecz, mocno zmobilizowane do wygrania, z PSP nr 1 rozpoczęłyśmy bardzo dobrze i prowadziłyśmy 2:1, ale w drugiej połowie ponownie trafił się błąd w obronie, zaskakujący naszą bramkarkę, i padł gol samobójczy, a cały mecz zakończył się remisem 2:2.

Nasze piłkarki ostatecznie zajęły miejsce IV zdobywając łącznie 4 punkty.
Należy podkreślić fakt, iż większość naszego składu to uczennice klas piątych (8 na 11 zawodniczek), co może być dobrym prognostykiem na przyszły rok!!!